Tartak Wejherowo – tarcica stolarska i co jeszcze?

Tartak Wejherowo – tarcica stolarska i co jeszcze?
18 listopada 2021

Firma OL-WOOD została założona w 1999 roku przez Jacka Wydrowskiego i mieściła się w Bolszewie w województwie Pomorskim. Początkowo działalność firmy skupiała się na produkcji tarcicy stolarskiej z rodzimych gatunków drewna liściastego. Wraz z rozwojem tartaku działalność została przeniesiona do Wejherowa na ulicę Przemysłową 33A i do dziś w tym miejscu znajduje się nasz dział produkcji i sprzedaży oraz magazyn.

Tartak Wejherowo to rozwój😊

Jednak zmiana lokalizacji to był dopiero początek.

Wejherowo oznaczało dla nas rozwój na wszystkich płaszczyznach.

Jedną z najbardziej znaczących zmian było rozszerzenie asortymentu. Zatem jesteś ciekaw co możesz u nas znaleźć? Jeśli właśnie kiwasz głową góra-dół to znak, że powinieneś czytać dalej. Możesz także sprawdzić naszą ofertę klikając tu. Na dobry początek pierwsza trójka naszego asortymentu.

 

Tarcica stolarska to produkt od którego zaczynaliśmy.

Wiele metrów przetartych kłód i miesięcy spędzonych w suszarni na monitorowaniu i doglądaniu sprawiają, że dziś możemy zaproponować towar najwyższej jakości. Tarcica sucha przeznaczona do produkcji mebli standardowo posiada wilgotność w zakresie 10 % +/- 2% i klasyfikowana jest w trzech klasach jakości od klasy pierwszej do klasy trzeciej. Dla wielbicieli rustykalnych wnętrz jesteśmy w stanie przygotować deski klasy czwartej. W zależności od przeznaczenia deski, każdy znajdzie coś dla siebie. Wytrawny stolarz, rzeźbiarz a nawet mały i duży majsterkowicz.

W swoim magazynie posiadamy tarcicę suchą nieobrzynaną wielu gatunków występujących w Polskim lesie takich jak: tarcica dębowa, tarcica jesionowa, tarcica bukowa, tarcica brzozowa, tarcica olchowa, tarcica sosnowa, tarcica świerkowa, tarcica modrzewiowa, tarcica wiąz, tarcica lipa, tarcica czereśniowa, tarcica klonowa, tarcica jaworowa, tarcica brzozowa a nawet tarcica z drewna egzotycznego sapeli. Na indywidualne zamówienie także inne gatunki drewna egzotycznego.

Zatem mamy już 3 cechy charakteryzujące produkt jakim jest sucha tarcica:

– wilgotność,

– klasa,

– gatunek.

Pozostał do rozważenia jeszcze jeden nie mniej ważny aspekt – GRUBOŚĆ. W odpowiedzi na zapotrzebowanie naszych klientów tarcica sucha dostępna jest w zależności od gatunku, w grubościach:  26, 28, 32, 38, 40, 50, 60 mm.

Ale, ale… Tarcica stolarska to dopiero początek!

 

Kolejny produkt to deska budowlana nazywana także deską szalunkową.

Jest to deska z drewna sosnowego, obrzynana i szorstka. Zastosowań deski budowlanej jest tyle ile ludzi na świecie czyli aktualnie prawie 8 miliardów. To chyba dużo co? 😊 Każdy człowiek może wykorzystać ją na swój własny sposób.

Łaty i kontrłaty, kontrłaty i łaty, kantówki, krawędziaki – zwał jak zwał.

Każdy wie o co chodzi. Must have każdego tartaku. Różne przekroje i długości. Każdy znajdzie coś dla siebie.