O nas - OL-WOOD

Zakład powstał w 1999 roku. Od początku działalności dewizą naszego zakładu jest produkcja wyrobów w oparciu o surowiec z polskiego lasu. Firma zajmuje się przerobem drewna tartacznego. Podstawowym gatunkiem jest drewno dębowe z którego wytwarzamy tarcicę, fryzy, elementy meblowe, podkłady kolejowe, krawędziaki oraz elementy małej architektury ogrodowej. Współpracujemy z zakładami stolarskimi, stoczniami a także prywatnymi klientami.
Firma specjalizuje się w produkcji tarcicy z gatunków liściastych takich jak: dąb, buk, jesion, brzoza, olcha, osika, wiąz, czereśnia, jawor, grab, lipa i klon. Drewno gatunków iglastych takich jak sosna, świerk i modrzew, również znajduje się w naszej ofercie. Wyroby z tych gatunków mają zastosowanie w budownictwie jako drewno konstrukcyjne, w architekturze ogrodów oraz w stolarstwie.
Co więcej, OL-WOOD realizuje zlecenia indywidualne pod elementy wyposażenia saun i łaźni, elementy meblowe w tym elementy dębowe do gięcia, elementy architektury ogrodowej w tym krawężniki i podesty, fryzy dębowe oraz podkłady kolejowe. Wśród projektów w których uczestniczyliśmy było przygotowanie drewna dębowego na rewitalizację Kanału Elbląskiego. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą oraz kontaktu.