Skandynawskie drewno konstrukcyjne

W ofercie posiadamy skandynawskie drewno konstrukcyjne cechujące się wysoką jakością oraz zwiększoną wytrzymałością. Materiał występuje w rożnych wymiarach i przekrojach.
Zapraszamy do kontaktu

KVH

Przedstawiamy czterostronnie strugane drewno konstrukcyjne, które zostało wysuszone w komorach suszarniczych do 15% wilgotności i przesortowane pod względem wytrzymałości. KVH® to nowoczesny produkt z drewna iglastego, posiadający fazowane krawędzie i długość do 13 m.

Drewno lite C24

Świerkowe drewno konstrukcyjne certyfikowane w klasie C24. Według obowiązujących przepisów i norm budowlanych to materiał wymagany do stosowania na konstrukcje dachowe, stropy, ściany i domy szkieletowe. Każda sztuka posiada fabryczne oznakowanie klasy wytrzymałości. Drewno konstrukcyjne jest bardzo wytrzymałe i zachowuje znakomitą sztywność, dzięki czemu to idealny budulec do domów drewnianych

BSH

BSH to materiał z najwyższej półki, który zapewnia jeszcze większe możliwości wymiarowe i jeszcze większe możliwości nośne. Może również pełnić funkcję ozdobną. Powstaje z co najmniej trzech równolegle klejonych, suszonych desek lub lameli z drewna iglastego. Przeznaczony do stosowania w konstrukcjach nośnych o dużych rozpiętościach oraz obciążeniach.

Elewacje i podbitki

Elewacja z drewna idealnie wpisuje się zarówno w tradycyjny, minimalistyczny, jak i skandynawski styl budownictwa. W nowoczesnej architekturze drewniana elewacja jest łączona z industrialnymi materiałami, takimi jak metal i szkło. Drewniane elewacje stały się elegancką i prestiżową wizytówką najdroższych budynków w centrach miast oraz modnych dzielnic podmiejskich. Drewniana podbitka dachowa jest ozdobą i znakomitym zwieńczeniem elewacji, natomiast boazeria nadaje ciepły klimat domowym wnętrzom. Podbitka to element wykończeniowy pod okapem dachu, który dodatkowo chroni elementy konstrukcji dachowej wystającej poza obrys budynku.